Pierwsze współprace dla małych i średnich kont. Platformy i aplikacje.

Większość osób, dołączających do naszej społeczności w pierwszej kolejności zainteresowana jest podjęciem instagramowych współprac.
To zrozumiałe, sama nie tak dawno marzyłam o darmowych produktach, które będę mogła rozpakowywać na stories, o których będę mogła wyrażać opinię, fotografować i pokazywać swoim obserwującym. Bartery a także płatne zlecenia, to wymierne wynagrodzenie za naszą pracę, umiejętności i serce włożone w tworzenie naszego profilu na Instagramie.

Rynek w Polsce pod względem współprac z mikroinfluencerami niestety jest dosyć wymagający i „rozbestwiony” (przez samych, twórców, którzy nie wyceniają odpowiednio swoich usług i często za produkt przystają na bardzo niekorzystne warunki narzucone przez firmy). Nie będziemy jednak dzisiaj wnikać w analizę procesu psucia influenzy. Pozytywną informacją dla mniejszych kont jest fakt, że bartery są również dla nich mozliwe i dostępne na platformach pośredniczących w SM marketingu. Poniżej najpopularniejsze aplikacje wiażące twórców z brandami, w których rejestracja jest dziecinnie prosta, a kampanie barterowe dostępne na zgłoszenie:

TRND – to jedna z najpopularniejszych agencji tego typu. Działa na zasadzie pośrednika pomiedzy marką a twórcami – przekazuje wybranym ze zgłoszeń „ambasadorom” produkty w zamian za ich testowanie oraz umieszczanie opinii w określonych kanałach mediów społecznościowych. W praktyce oznacza to tyle, że mając juz 500 followersów możesz otrzymywać paczki w zamian za ich recenzowanie.

Friends & Brands – podobna do TRND platforma influencer marketingu. Jak działa bardzo dokładnie opisała Martyna w tym ARTYKULE

Brand Buddies – grupa marketingowa oferująca zlecenia influencerom i kampanie reklamowe firmom. Dodatkowo na platformie znajdują się równiez poradniki i artykuły dla twórców SM.

Aplikacja Brandbassador – to prawdziwa kopalnia współprac. Bardzo dokładnie została opisana przeze mnie TUTAJ (btw. to najcześciej odwiedzany artykuł na naszej stronie). W skrócie – jest bardzo przystępna zarówno dla wielkich jak i małych kont i współprace są naprawdę intratne (wysokiej wartości produkty i całkiem powszechne wymagania).

Aplikacja Influee – słabszy odpowiednik Brandbassadora ( z dużo mniejsza bazą firm)

BDIGITAL – platforma nieco bardziej wymagająca, jej autorem jest BURDA wydająca takie tytuły jak m.in. Glamour, ELLE, ELLE Man, National Geographic, Focus i książki, stąd kampanie rownież są rzadsze, ale bardziej ekskluzywne. Polecam ta opcje mikroinfluencerom z kilkutysięczną społecznością obserwujących.

White Press – można tu wyszukać ogłoszenia dopasowane do tematyki oraz zasięgu naszego kanału. Dostępne są również opcje stworzenia darmowej wizytówki influencera oraz portfolio.

Ostatnia ( i najfajniejsza) na dzisiaj opcja to oczywiście INSTAPROJEKT i nasza baza firm, które bardzo chętnie podejmują współprace z mikro i makro influencerami. Długa lista kilkudziesięciu brandów dostepna jest w naszej grupie w appce TELEGRAM. Dołącz do nas już dziś, aby poznać szczegóły. Wystarczy, że odpowiesz na 3 pytania w procesie naszej rekrutacji.

PANEL REKRUTACYJNY INSTAPROJEKT

Opublikowane przez Olga Jas

autor stron www, CEO w instaprojekt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: