Czym są „zabawy follow” i dlaczego nie warto w nich uczestniczyć? – by @la_vie_est_belle121

Follow day

„Hej, chcesz poznać nowe osoby?”, „Chcesz zdobyć nowych obserwujących?” – tak przeważnie rozpoczynają się posty dotyczące zabaw follow. „Poniedziałkowe follow”, „weekendowe follow” czy „nocne follow” – wszystkie mają jeden cel i niestety nie jest to rozwój Twojego konta, a sztuczne nabijanie obserwujących organizatorom. Każdy ma nadzieję na podbój Instagrama, a taka zabawa jest niezwykle kuszącą opcją szybkiego rozwoju dla nowych użytkowników platformy. 

O co chodzi w tych zabawach?

Grupka kont (tzw. organizatorzy) w podobnym czasie udostępnia konkursowy post o zabawie (przeważnie 3 razy dziennie, aby post był jak najdłużej widoczny na stronie głównej i dzięki temu dotarł do jak największej liczby osób). Warunkiem koniecznym wzięcia udziału jest zaobserwowanie wszystkich organizatorów, którzy de facto nie mają obowiązku odwzajemnienia obserwacji. Po spełnieniu tego warunku, należy zostawić pod postem komentarz o określonej w regulaminie treści i albo czekać na follow od innych uczestników zabawy, albo przejąć inicjatywę i samemu zacząć obserwować X kont w nadziei na rewanż. 

Dlaczego to nie jest dobry sposób na rozwój konta?

Ten prosty sposób niestety nie jest dobry na zdobycie wartościowych odbiorców, ponieważ 90% osób, które w takiej zabawie zaobserwują Twoje konto, nie będą zainteresowane Twoimi publikacjami. Nie zaangażują się pod postami, a Ty nie zbudujesz z nimi relacji. Co więcej w bardzo krótkim okresie czasu dostaniesz od nich unfollow. Dla osób biorących udział w tych zabawach nie liczy się kto, lecz ile. Dodatkowo jeżeli zaobserwujesz kto bierze w tego typu grach udział, z łatwością zauważysz, że jest to przeważnie ta sama grupa kont. 

Na szczęście jest alternatywa.

Zacznij tworzyć szczere, wartościowe treści. Dodawaj dobre jakościowo zdjęcia, a przy tym nie bój się eksperymentować, aby zaciekawić i przyciągnąć ludzi. Zaangażuj się w relacje z obserwującymi, odwiedzaj ich konta, komentuj, odpowiadaj. Daj coś z siebie, a to zaowocuje.

Po więcej i inspiracji dołącz do naszego teamu na instagramie: @instaprojekt_com lub w aplikacji Telegram.

Instagram Ani: https://www.instagram.com/la_vie_est_belle121/

Opublikowane przez Olga Jas

autor stron www, CEO w instaprojekt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: