Najczęstsze błędy, które popełniamy na Instagramie

Każdemu z nas zależy na tym, aby nasz profil trafił do jak najszerszej grupy osób tworząc przy tym zaangażowaną społeczność. Istnieją niestety błędy, których często nie dostrzegamy gołym okiem, dlatego warto przeczytać ten artykuł – może dzięki niemu zmienisz swoją strategię?

Niedawno Asia pisała o tym, czego nie robić na swoim Instagramie. Dziś chciałabym jeszcze bardziej rozwinąć ten wątek. Zebrałam spostrzeżenia wielu osób, dlatego warto brać je pod uwagę by zbudować dobre jakościowo konto.

  1. Używanie samych hasztagów pod zdjęciem lub brak opisu – wiele osób dodaje zdjęcia, bez jakiegokolwiek opisu. Jeśli chcesz by twoje konto się rozwijało, obserwujący komentowali posty musisz dać coś od siebie. Emotikony, same hasztagi nie spowodują pożądanego odezwu, no chyba że wystarczą Ci same komentarze typu „super zdjęcie, świetnie wyglądasz”. Jeśli chcesz coś otrzymać od innych, również daj coś od siebie!
  2. Uważanie się za specjalistę – są osoby, które otwarcie uważają się za nieomylne w swojej dziedzinie. Myślą że są najmądrzejsi i najlepsi w danym fachu. Wielu użytkowników widząc takie zachowanie zraża się do tego typu ekspertów. Zupełnie innym odbiorem cieszy się porównanie swojego progresu na przestrzeni lat niżeli uważanie się za alfę i omegę.
  3. Dodawanie kilkunastu tych samych zdjęć – to zrozumiałe, że jeśli jakaś sesja nam się podoba to chcielibyśmy jak najwięcej zdjęć z niej pokazać – wówczas najlepszym rozwiązaniem jest karuzela! Nie zasypujmy obserwujących 20- stoma takimi samymi postami, które różnią się tylko mimiką twarzy lub układem nóg. To z biegiem czasu robi się nudne przez co może się okazać, że aktywność na naszym koncie diametralnie spada. Zdecydowanie lepiej jest przeplatać zdjęcia – wracać do nich po miesiącu zamiast dodać kilkanaście pod rząd.
  4. Zbyt dużo zdjęć dzieci – bezdyskusyjnie dla mamy, dziecko to największy skarb na świecie. Niestety nie każdy na Instagramie z takim samym rozczuleniem chce oglądać kilkadziesiąt zdjęć Twojej córeczki czy też synka. W końcu jest to Twój profil i ludzie wolą częściej widywać na nim Ciebie! Nie oznacza to, że masz nie wrzucać swojego bobasa – po prostu rób to rzadziej.
  5. Promo to sposób na odstraszenie obserwujących – „promo” to dla wielu osób szybki sposób na pozyskanie obserwujących, niestety za tym idzie również utrata innych obserwujących, których interesuje Twój kontent i feed. Takie promo to często oszustwa i nie każdy to popiera – stwierdziła Martyna
  6. Kopiowanie od innych – wiele Instagramerów chce zaczerpnąć inspiracji przeglądając Tumblr, Pinterest czy też inne strony. Niestety są osoby perfidnie kopiujące i przywłaszczające sobie pomysł, bez podania źródła inspiracji. Niestety ten sposób to najkrótsza droga do tego, aby zostać „tanią gorszą kopią innych”.

7. Nie odpisywanie na zadane pytanie w komentarzu bądź w wiadomości prywatnej. – Wiadomo, że nie zawsze mamy tyle czasu by od razu wszystkim odpisać na wiadomość czy też komentarz – dlatego róbmy to kolejnego dnia! Odpowiedzi są niezwykle ważne, natomiast podchodzenie olewczo do drugiego człowieka może sprawić, że ta osoba więcej razy do nas nie napisze, nie zostawi komentarza lub całkowicie przestanie obserwować nasze konto.

8. Follow – unfollow – nie obserwuj kogoś na siłę, tylko po to, by zaraz wcisnąć unfollow. Osobiście mnie bardzo denerwuje, gdy ktoś daje mi obserwację tylko po to, bym ją oddała (a jeśli nie oddam to siema, ale cię nie chce), lub co gorsza gdy Ty zaobserwujesz, bo również zainteresowałeś się profilem, a jego właściciel od razu osiągnąwszy swój cel robi unfollow. Nie tędy droga – jeśli podoba ci się profil to zaobserwuj, jeśli nie- to nie baw się w kotka i myszkę.

9. Żebranie o obserwacje w komentarzach lub co gorsze w DM- o zgrozo! to działa na mnie jak płachta na byka. Często wchodzę na różne profile zostawiając polubienia, aby nowe osoby zauważyły mój profil, jednak nigdy nie zmuszam ich do odwzajemnienia się czy obserwacji. Kiedy od danej osoby, u której zostawiłam polubienie dostaję wiadomość „hej, dziękuję za polubienia, zapraszam do obserwacji profilu” od razu mam pianę w ustach! Przecież, gdybym chciała to bym zaobserwowała. To takie trochę wymuszanie – „polubiłaś to zaobserwuj”.

Drugi przykład to komentarze typu „Piękny masz profil, podoba mi się. Zapraszam do odwiedzenia/obserwacji mojego profilu” Zostawiając zwykły komentarz, z jednym zdaniem na temat posta zachęcisz kogoś do odwiedzenia Twojego profilu skuteczniej, niż spamując gotowymi tekstami w komentarzach.

10. Kiepskiej jakości zdjęcia – jeśli chcesz zbudować dobry profil, musisz starać się robić jak najlepsze zdjęcia. Zwykłe zdjęcie kosmetyku na białym tle? Kolejne selfie kiepskiej jakości? Niekoniecznie. Przeplataj różne posty, do kosmetyków dodawaj różne gadżety, może zamiast selfie i pomadki warto dwie rzeczy połączyć? – @cichyszept_ @just_do_one_step @rozentuzjazmowana_

11. Fikcyjni obserwujący, kupowanie botów – Nie wiem jak Wy, ale ja nigdy nie pomyślałabym o zakupie BOTów. Wiadomo, czasem zaobserwują nas osoby, które po pewnym czasie i tak konto porzucą – takie sytuacje się zdarzają i nie sposób tego wychwycić, jednak gdy wchodząc w obserwujących widzimy 50 osób pod rząd z dziwnymi, tylko zagranicznymi nazwami, bez zdjęć to wiadomo, że spolecznosc taka jest podejrzana i dziwna – sprawdz: cała prawda o kupowaniu followersów

Dla porównania, z lewej obserwujący osoby, która kupiła follow oraz obserwujący na moim profilu. Różnica z pewnością zauważalna. I mimo, że marketerzy, sprzedający tego typu usługi, teraz zaczynają „profesjonalnie nabijać follow” z normalniejszymi nazwami oraz z profilówkami, to i tak szybko można wyłapać kilkadziesiąt kont pod rząd to zagraniczne osoby.

12. Wieczne, masowe rozdania – trudno się nie zgodzić, że rozdania to fajny sposób na dotarcie do nowej ilości osób, jednak trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć stop. Pięć rozdań na raz, czy też rozdania na okrągło psują twój profil. Obserwujących też denerwuje ciągłe wstawianie coraz to nowych grafik rozdaniowych na profilu. Bierz udział w rozdaniach, jednak rób to z rozwagą!

13. Bądź szczera ze swoimi obserwującymi – Jeśli będziesz się zachwycać każdym kosmetykiem, każdą rzeczą jaką otrzymasz w ramach współpracy z pewnością stracisz w oczach regularnie odwiedzających Twój profil gości. W końcu skąd mają one wiedzieć w którym momencie mówisz prawdę, a w którym kłamstwo, skoro absolutnie zawsze Tobie wszystko odpowiada?

14. Brak napisów na mówionym stories – wiemy, że niekoniecznie estetycznie wyglądają napisy gdy nagrywasz mówione stories jednak bardzo dużo osób nie ma możliwości w danym momencie słuchać, bądź nie ma słuchawek. Dlatego brak napisów powoduje że pominie nasze story. -@hellomakemake

15. Dodawanie kilkunastu zdjęć dziennie – czasem chcemy dodać więcej niż jedno zdjęcie dziennie, nikogo nie zrazi gdy będziesz robiła to sporadycznie, jednak gdy dodajesz 4 zdjęcia dziennie, dzień w dzień sprawi że dana osoba może czuć się znudzona i od nas odejść. Najczęściej każdy dodaje po jednym zdjęciu codziennie, lub co drugi dzień.

16. Pisanie postu o wszystkim i o niczym – czasem warto się wysilić, lub publikować rzadziej i napisać coś pożytecznego, bo co kogo interesuje że byłaś na kawie u przyjaciółki? Jeśli chcesz się rozwijać, musisz zacząć przykładać się do tego co robisz. – @roxytolog

17. Nie odwiedzanie swoich obserwujących – widzisz że ktoś często ci komentuje posty, zawsze ci lajkuje? To odwdzięcz mu się, zostaw mu chociaż kilka polubień. Z pewnością będzie zadowolony że go dostrzegłaś, i chętniej będzie zaglądał na twój profil!

Czy ktoś z was popełniał jakieś błędy które wypisałam powyżej? Co byście jeszcze dopisali pod tym postem?

Wywiad z shikatemeku (kliknij)

Napisała: Shikatemeku / www.shikatemeku.pl

2 myśli w temacie “Najczęstsze błędy, które popełniamy na Instagramie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: