Cała prawda o kupowianiu followersów.

Ilekroć oglądałam na Instagramie live Joanny, zawsze pojawialo się pytanie, o to jak można „dokupić sobie” followersów. Jest to taki trochę temat tabu, rzadko poruszany przez influencerów. Prawdopodobnie jest tak dlatego, że „do własnego gniazda nie podrzuca się zgniłych jaj”, a może po prostu temat jest wstydliwy, dla osób, które się na takie „genialne transakcje” dały nabrać i skorzystały z serwisów oferujących błyskawiczne przyrosty obserwatorów.
Niestety – spójrzmy prawdzie w oczy – działanie takie to oszukiwanie nie tylko swojej publiczności, ale również samego siebie. Tak czy inaczej, Instaprojekt służy do tego, aby wszelakie wątpliwości dotyczące naszej ulubionej platformy SM w miarę możliwości rozjaśniać. Biorę się zatem do pracy i sprawdzam co i jak z tym kupowaniem followersów 🙂

Po co influencerzy kupują obserwujących?

Oprócz zwiększenia ulubionej cyfry follow w środkowej kolumnie co z pewnością podbuduje każde ego, robi się to także w celach marketingowych. Często firmy, które nie są jeszcze odpowiednio przeszkolone w technikach działania SM, „dają się złapać” na liczbę obserwatorów i wchodzą z takim kontem w collab. Na szczęście proceder jest coraz rzadszy, a świadomość osób odpowiedzialnych za współpracę z twórcami internetowymi rośnie bardzo szybko. Większe, znaczące na rynku firmy sprawdzają przede wszystkim wskaźnik Engagement Rate interesującego je konta.

Bywa i tak, że firmy prowadzące ogromne kampanie mają tak ograniczony czas i możliwości, że nie stawiają na jakość lecz na ilość (bo np opłaca się im zamiast dokładnego researchu przeznaczyć większą ilość darmowych produktów na kampanię). Często wówczas nie patrzą na content, na jakość instagramowej społeczności i jedynym kryterium, którym się kierują przy doborze influencera to cyferki.

Testujemy „usługę” na swoim koncie

Na live Joanna miała tylko godzinę, a istotnych tematów do poruszenia bardzo dużo, więc raczej nie chciała tracić czasu na tłumaczenie jak i gdzie owych followersów się kupuje. Ja jednak postanowiłam temat zgłębić i poświęcić na niego chwilę. Na potrzeby tego artykułu zakupiłam „100 aktywnych użytkowników” od pierwszego na liście wyszukiwania dostawcy:

100 followersów kosztowało – 25 pln, a 500 followersów- 40 pln (promocja), jednak nie skusiłam się na większą ilość, bo byłam świadoma, że im większy zakup, tym więcej potem pracy przy usuwaniu tych użytkowników z listy „fanów”.

Obserwatorzy pojawili się na profilu momentalnie, a cały proces potrwał nie więcej niż 10 minut. Co do uczciwości sprzedawcy nie ma zatem żadnych zastrzeżeń. Brzmi cudownie? Po co męczyć się z pięknymi stylizacjami, wchodzić w sponsorowanie rozdań czy kupować te wszystkie kwiaty, świeczki, modne buty, skoro można te środki przeznaczyć na zakup cyfry zamiast na podrasowanie zdjęć?

Nie fast food tylko fine dinning !

Odpowiedź jest bardzo prosta. Chodzi oczywiście o jakość followersów. Nie będę rozpisywać się o narodowościach czy o realności tych kont. Zostawie tutaj tylko zdjęcia tych użytkowników, których jeden po drugim musiałam jak najszybciej pousuwać z profilu.

Czy opłaca się taki „marketing” ? Na to pytanie można odpowiedzieć następująco: jeżeli chcesz komuś na Instagramie, zepsuć dzień, dokup mu obserwatorów. To jest oczywiście joke – nie zachęcam do złośliwości, wolę jak ludzie w sieci są mili 🙂 . Jeżeli natomiast zależy Ci na uzyskaniu wartościowej i miarodajnej informacji o użytkowniku, nie patrz na liczbę obserwujących tylko skorzystaj z serwisu Phlanx i z kalkulatora zaangażowania.

Mam nadzieję, że tym artykułem wątpliwości zostaną przeze mnie rozwiane i że teraz już wiesz jak łatwo można sprawdzić wiarygodność instafejmu – wystarczy przeskrolować listę followersów i upewnic się czy nie ma na niej podobnych przypadków.

A jak zdobyć prawdziwych, wartościowych, angażujących się fanów i zbudować ciekawą społeczność? O tym poczytasz, na naszym profilu @instaprojekt_com albo w zakladce INSTATIPY.

Opublikowane przez Olga Jas

autor stron www, CEO w instaprojekt

3 myśli w temacie “Cała prawda o kupowianiu followersów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: