#instatipy #instarady #instaporady

Zasięgi, followersi, wyświetlenia… Życie w social mediach potrafi być ciężkie. Na szczęście w naszym projekcie uczymy się nawzajem radzić sobie z tymi realiami.
Poniżej zdradzamy garstkę naszych patentów na ułatwienie swojego instagramowego życia.

Taguj popularne marki, które są na Twoim zdjęciu. Nawet jeżeli nikt Ci za to nie płaci. Zwiększysz zasięg i pokażesz firmom, że warto się tobą zainteresować.
@voyage_stores

Postuj jedynie sezonowo – zimowe posty zimą, letnie – latem itd. Firmy dodają kontent i planują kampanie właśnie sezonowo, nie zwrócą na Ciebie uwagi jeśli będziesz zimą wrzucać posty z wakacji. Używaj polskich, sezonowych hashtagów.
@joannazpolszy

Dodając zdjęcia trzeba starać się by były albo w pionie, albo w poziomie. Jeżeli dodajemy raz tak, raz tak wygląda to nieestetycznie. Tak samo z dodawaniem ramek do zdjęć. Jeśli już dodajemy- warto aby były tego samego rozmiaru, by puste pole było w równej linii.
@_nowak_m

Sukces na Instagramie to kwestia dobrej jakości zdjęć, chwytliwych opisów i odrobiny szczęścia.
@misspsychodog

Traktujmy wszystkich naszych obserwatorów jak dobrych znajomych, a nie jak numerek na profilu. Rozmawiajmy z nimi w komentarzach i prywatnie.
@land_of_unconsciousnes

Planuj układ zdjęć zanim je dodasz. W internecie jest wiele darmowych aplikacji, które pomogą Ci zaplanować swój feed. Np. appka Preview
@izabelabednarczyk_

Najlepiej od razu robić zdjęcia w formie kwadratu – nie trzeba nic przycinać i można od razu uzyskać porządany kadr, jaki chcemy wstawić na IG
@aniaolivka

Nawiąż z odbiorcami kontakt poprzez zadanie pytania. Jeżeli obserwatorzy mogą odnieść się do tematu chętnie nawiążą dialog w komentarzach pod zdjęciem.
@voyage_stories

Bierz udział w rozdaniach nie tylko jako organizator, ale także jako uczestnik – rób kreatywne stories by zwrócić uwagę organizatorów – nawiążesz ciekawe kontakty z osobami, które mogą udzielić Ci przydatnych wskazówek jak rozwijać konto i podzielić się doświadczeniem.
@joannazpolszy

Wszelkim filtrom wyszczuplającym twarz powiedz OFF. Upiększanie w ten sposón jest bardzo passe – powraca naturalność. Doceń swój prawdziwy wygląd – Instagram będzie Ci wdzięczny.
@voyage_stories

Masz dużo obserwujących, ale zaskakująco mało lajków? Zobacz czy Twój post nie ma shadowbana – możesz to sprawdzić na Triberr wpisując swoją nazwę użytkownika. Triberr sprawdzi ostatnie 10 postów z Twojego konta. Shadowban powoduje, że Twoje zdjęcie nie jest widoczne pod niektórymi hashtagami. Warto też sprawdzać aktualne listy zbanowanych hashtagów przed dodaniem.
@joannazpolszy

Publikuj posty regularnie – podtrzymasz zainteresowanie i pozwolisz followersom przeniknąć do swojego świata, ale chroń swoją prywatność (sam zdecyduj w jakim stopniu chcesz aby towarzyszyli Ci w życiu codziennym).
@voyage_stories

Gdy robisz sobie zdjęcie w podróży, na tle jakiegoś ładnego miejsca, w kawiarni, sklepie itd, pamiętaj, że aby wybić się na insta nie wystarczy tylko stać i się uśmiechać. Ta forma już się wyczerpała. Pamiętaj o jakichś dodatkach – kwiatach, gazecie, czapce, szalu. Najlepiej jak wymyślisz jaką sytuację chcesz pokazać na zdjęciu. Staraj się być naturalna przy pozowaniu.
@joannazpolszy

Gdy dobierasz stylizację do zdjęcia (tak, zdjęcia przy pięknej architekturze lub naturze są bardzo klikalne) pamiętaj, aby PASOWAŁA DO WARUNKÓW – to znaczy, że na kamienną lub piaskową drogę nie ubieramy szpilek, tak samo na polu.
Jeśli robisz zdjęcia przy pałacu odpuśc sobie dres, a pomyśl o sukni (nawet z adidasami, ale wrażenie będzie zupełnie inne). Spójność i naturalność na zdjęciu są bardzo ważne. Najlepsze zdjęcia na insta są przeważnie perfekcyjnie zaplanowane
@joannazpolszy

Opublikowane przez Olga Jas

autor stron www, CEO w instaprojekt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: